PARĘ SPOSOBÓW NA TO, JAK W 10 MINUT POPRAWIĆ SWOJĄ SYTUACJĘ FINANSOWĄ

Jesteś zajęta. Wszyscy jesteśmy zajęci. Wszyscy mamy coś do zrobienia. Jeśli już zaczniemy coś odkładać na później, będziemy to robić nadal. A te małe zadania, które mogą pomóc naszej sytuacji finansowej są tym, z czym czasem najbardziej zwlekamy.

Najważniejsze jest wciąż iść do przodu i zaczynać od łatwych zadań. Z tego powodu na dobry początek przygotowaliśmy dla ciebie parę prostych rzeczy, które na pewno jesteś w stanie zrobić. Jeśli masz wolne 10 minut i zastanawiasz się, co w tym czasie możesz osiągnąć, już wiesz- oto 7 rzeczy, którymi możesz się zająć.

Posprzątaj w portfelu
Czysty portfel to czysty umysł. Poświęć parę minut na opróżnienie portfela ze starych paragonów i innych śmieci. Sprawdź wszystko dokładnie, aby upewnić się, że nie wyrzucasz czegoś istotnego.

Stwórz słoik na 5-złotówki
Od tej chwili, przestań wydawać monety 5-złotowe. Zamiast tego, wkładaj je wszystkie do słoika i pozwól mu się wypełnić. Po paru miesiącach lub po roku, możesz mieć w ten sposób dodatkowe paręset złotych. (Możesz robić tak samo z drobniejszymi monetami, jednak będą to mniejsze kwoty i ciężko będzie ci później policzyć wszystkie groszaki.

Zmotywuj się
Jeśli jesteś osobą, której ciężko zmieścić się w miesięcznym budżecie, być może potrzebujesz odrobiny motywacji. Daj sobie małą nagrodę, jeśli uda ci się nie przekroczyć limitu wydatków w danym miesiącu.

Na przykład kup sobie czekoladową babeczkę albo bukiet kwiatów, jako nagrodę za oszczędzenie 10% swojej pensji w tym miesiącu. Nagroda nie musi być droga; to bardziej symbol sukcesu. (W końcu rozsądne wydatki też czasem są dobre)

Usuń opłaty
Wraz z wprowadzaniem nowych zasad odnośnie kart debetowych, które uderzyły w budżet banków, zaczęły one nakładać nowe opłaty na klientów. Zadzwoń do banku, aby poprosić o usunięcie opłat (za minimalny stan konta, za przekroczenie ilości środków na koncie). To szybki proces: Kiedy poprosisz o usunięcie opłat, odpowiedź będzie brzmiała tak lub nie, więc nie będziesz musiała wiecznie wisieć na telefonie, tak jak to czasami bywa z centrum obsługi klienta.

Pozostań w równowadze
Jogini wierzą, że równowaga fizyczna prowadzi do równowagi psychicznej i że możesz poprawić swoje zdrowie psychiczne pracując nad propriocepcją, czyli głębokim wczuciu się w ruchy swojego ciała. Popracuj nad równowagą, co pomoże ci zachować bystry umysł, a jednocześnie uchroni cię od kontuzji takich jak skręcenie kostki.

Badania wykazały, że atleci mogą znacząco zmniejszyć ryzyko kontuzji balansując na jednaj stopie codziennie przez parę minut . Bez względu na to czy jesteś atletą czy nie, postój przez parę minut na każdej stopie i wprowadź równowagę do swojego życia.

Co miesiąc ustal osobisty cel
Osiąganie celów finansowych będzie się wydawać łatwiejsze jeśli będziesz do nich dążyć małymi kroczkami. Od teraz, spróbuj podzielić cele na mniejsze osiągnięcia na każdy miesiąc. Na przykład w jednym miesiącu możesz skupić się na zdrowiu dużo ćwicząc i zdrowo jedząc, w innym skoncentruj się na karierze, nawiązując znajomości i biorąc na siebie więcej zadań w pracy.

Zdecyduj jaki jest twój cel na przyszły miesiąc. Zapisz go na karteczce i przyczep ją do komputera. Może nawet wydrukuj obrazek-inspirację i powieś go w swoim miejscu pracy, aby pozostać zmotywowaną.

Ceń swój czas
Tak jak mówią, czas jest cenniejszy od pieniędzy. Wyciągnij kalendarz i sprawdź, na co poświęcałaś czas w ostatnich paru tygodniach.

Zapisz pięć głównych rzeczy, na które chciałabyś mieć więcej czasu i pięć, którym chciałabyś poświęcać go mniej. Ustal swoje priorytety i przyczep te dwie listy w widocznym miejscu, aby ci przypominały, co naprawdę jest dla ciebie ważne.