13 PREZENTÓW NIE BĘDĄCYCH ZABAWKAMI DLA DZIECI, KTÓRE JUŻ WSZYSTKO MAJĄ

Co robisz, kiedy zostajesz zaproszony na przyjęcie dziecka, które ma już wszystko? A może zbliżają się urodziny twojego dziecka- i nie chcesz dokładać kolejnej rzeczy do pokoju zabaw, który już i tak jest wypełniony grami i gadżetami? Jeśli te sytuacje brzmią znajomo, spróbuj podejść do sprawy inaczej i rozważ sprezentowanie doświadczenia albo czegoś, co jest zabawne, użyteczne i co można zużyć do końca. Oto parę pomysłów, które na pewno wywołają radość na twarzy jubilata:

Pudełko subskrypcyjne

Zapisz dziecko na jednorazowe lub comiesięczne pudełko subskrypcyjne (Jeśli mieszkasz w Stanach rozważ Kiwi Crate dla małych majsterkowiczów, KidStir dla kucharzy lub Tinker Crate dla umysłów ścisłych). Radość sprawi nie tylko sama zabawa, ale i otrzymywanie paczki pocztą.

Lekcja muzyki

Lekcje muzyki mogą być drogie, więc wykupienie jednej- lub paru- lekcji może być prawdziwym prezentem nie tylko dla dziecka, ale i jego rodzica. Dla marudnych maluchów możesz wykupić zajęcia dla mamy z dzieckiem.

Bilety

Bez względu czy to bilety na koncert, przedstawienie czy pokaz taneczny, bilety na wydarzenia dają dzieciom coś, czego mogą wyczekiwać z niecierpliwością.

Dekoracje do pokoju

Dzieci uwielbiają mieć przestrzeń, którą mogą same udekorować. Więc, co naprawdę maluch chciałby mieć w pokoju? Plakat wieży Eiffla? Dywan z ulubionym sportem? Znajdź mu coś specjalnego.

Bilety do kina

Daj dziecku kartę podarunkową lub dwa bilety do kina- albo zaplanuj wspólne wyjście na film, jeśli grają akurat coś ciekawego dla dzieci. Kupcie też przekąski!

Newsletter gazetki

Wybierz gazetkę, która pasuje do zainteresowań dziecka i pielęgnuj w nim zamiłowanie do czytania. Zawsze miło jest dostać przesyłkę- a dzieci nie będą się mogły doczekać, aż co miesiąc przyjdzie do nich nowy numer czasopisma.

Przybory plastyczne

Idealne dla przyszłych artystów. Wypełnij wiaderko lub koszyk inspirującymi przyborami takimi jak wymyślny papier, mazaki, ruszające się oczka, naklejki, brokat itd.

Sprzęt ogrodniczy

Dzieci uwielbiają zajmować się żywymi organizmami. Jeśli szukasz prezentu dla kolegi z ogródka, kup paczkę nasion, dziecięce rękawiczki ogrodnicze i konewkę. Kto wie, może odwdzięczy ci się wyhodowanymi ziołami lub kwiatami?

Zestaw na nocowanie

Kup starszemu dziecku zestaw niezbędników na nocowanie: dziecięcy śpiwór, poszewka na poduszkę, mała kosmetyczka z podróżną szczoteczką i pastą do zębów.

Kalendarz ze specjalnymi datami

To dobry prezent dla twojego własnego dziecka: Wybierz kalendarz z jego ulubionym zwierzątkiem lub bohaterem i zaznacz ważne dni. Zaplanuj przyjęcia urodzinowe, święta, spotkania z przyjaciółmi i wyjścia do kina.

Zajęcia gotowania i przybory kuchenne

Znasz małego kucharza? Sprezentuj mu bilet na lekcje gotowania i jego własny mały fartuszek albo przybory kuchenne.

Atrakcje

Pełne energii dzieci uwielbiają być aktywne i z pewnością docenią bilety do parku trampolin, na ściankę wspinaczkową, basen czy na dmuchańce. Ich rodzice też ucieszą się z zabaw poza domem, które pozwolą dzieciom wykorzystać część energii.

Wyjścia kulturalne

Kup bilet do ogrodu motyli, planetarium, centrum naukowego, muzeum dziecięcego albo do ZOO.