GRY NA IMPREZY

Ogon osiołka

Zawieś na ścianie obrazek osiołka bez ogona. Ustaw dzieci w kolejce parę kroków od obrazka i daj każdemu ogon (z imieniem dziecka lub w różnych kolorach, aby można było rozpoznać, kto wygrał). Zasłoń pierwszemu dziecku oczy i zakręć je trzy razy. Ustaw je w kierunku obrazka. Zadaniem dziecka jest umieszczenie ogona w miejscu, gdzie według niego powinien się znajdować. Po tym jak wszystkie maluchy przyczepią już swoje ogony, sprawdź który ogon był najbliżej celu.

Muzyczne krzesła

Ustaw rząd krzeseł oparciami do siebie. Krzeseł powinno być o jedno mniej niż dzieci biorących udział w zabawie. Włącz muzykę i każ dzieciom chodzić wokół krzeseł zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Kiedy muzyka przestanie grać, każdy musi zająć miejsce; ten, komu nie uda się usiąść odpada. Kontynuujcie grę, aż zostanie tylko jedno dziecko.

Rzut woreczkiem

Połóż hula hop na podłodze, albo tak jak my, głowę lwa narysowaną na kawałku kartonu z wyciętą paszczą. Ustaw dzieci parę kroków od lwa. Każde dziecko po kolei rzuca trzema woreczkami do paszczy lwa. Po każdej rundzie odsuwaj nieco linię, z której rzucają dzieci, aby utrudnić trafienie do celu.

Simon mówi

Wybierz jedno dziecko, które będzie prowadzącym i ustaw je przed pozostałymi dziećmi. Prowadzący wykrzykuje komendy takie jak „Simon mówi, pomachaj prawą ręką” lub „Simon mówi zegnij lewe kolano.” Grupa musi robić to, co mówi prowadzący tylko, jeśli na początku powie „Simon mówi”. W przeciwnym razie odpadają. Ostatnia osoba, która zostanie w grze, wygrywa.

Bingo

Daj każdemu dziecku kartę i żetony (na przykład monety). Jeśli używacie cyfr, powoli wywołuj numery. Jeśli dzieci mają wywołaną przez ciebie liczbę na swojej karcie, przykrywają ją żetonem. Pierwsza osoba, która ułoży prostą linię z monet poziomo lub pionowo, woła „BINGO.” U starszych dzieci może też liczyć się ukośna linia.

Zgadnij ile

Wypełnij słoik kolorowymi cukierkami lub zabawkami, takimi jak kauczukowe piłeczki. Niech każde dziecko napisze na karteczce, ile przedmiotów według niego znajduje się w słoiku. Osoba, która była najbliżej prawdziwej ilości, wygrywa.

Pytania i odpowiedzi

Wymyśl zabawne pytania związane z tematyką przyjęcia, na przykład ze sportem. Jeśli to duża impreza, podziel dzieci na grupy i każ im odpowiadać na pytania drużynowo. Zapisuj punkty, aby zobaczyć, która drużyna wygrała.