IDEALNE PRZYJĘCIE URODZINOWE DLA DZIECKA

Czego chce maluch?

Każdy ma inną tolerancję na planowanie przyjęć, a na liście najbardziej stresujących imprez, dziecięce urodziny znajdują się tuż za weselami. Jednak niektórzy z nas je uwielbiają: duża impreza i tłumy gości. Inni wolą kameralne spotkania w gronie najbliższych.

Wiele dzieci dostosuje się do sytuacji i będzie się cieszyć z każdej imprezy, jaką przygotujesz pod warunkiem, że poświęca się im uwagę, a przyjęcie nie koliduje z jego zwyczajną rutyną (nie zabieraj mi drzemki mamusiu!). Ale to ty znasz swoje własne dziecko- dostosuje poziom efektu WOW do jego charakteru i tego, co jest w stanie znieść.

Nie będziemy cię oszukiwać: Cokolwiek zrobisz, będzie wymagało nieco wysiłku. Nawet jedzenie ciasta ze swoim rocznym dzieckiem będzie przyczyną bałaganu- ale i radości! A o to przecież chodzi, o dobrą zabawę wszystkich- a w szczególności twojego malucha. Wybraliśmy parę pomysłów, aby pomóc ci cieszyć się tym szczególnym dniem.

Jesteś zaproszony!

Będą małe dzieci? Przygotuj imprezę przed 13:00 lub po 15:00, aby nie kolidować z czasem drzemki.
Aby nie zwariować, ustal godzinę rozpoczęcia i zakończenia imprezy. To pierwszy krok, aby dać gościom wskazówkę, że „już czas się zbierać.”
Spersonalizuj zaproszenia odrysowując na jednokolorowych kartkach rękę swojego dziecka. Albo pozwól maluchowi „udekorować” je naklejkami.

Zobacz, kto przyjdzie

Może lepiej byłoby zrobić jedną imprezę dla dorosłych (dziadków, krewnych i znajomych rodziców) i drugą dla maluchów (kuzynów, dzieci z podwórka lub grupy z przedszkola)? Różni goście mają różne potrzeby: Dorośli chcą jedzenia dla dorosłych i przynajmniej paru godzin, aby nadrobić zaległości w rozmowach. A na imprezie dla dzieci bez przerwy musi coś się dziać, jedzenie powinno być jak najbardziej dziecinne, a co najważniejsze, przyjęcie powinno trwać maksymalnie 1,5 godziny.

Wyjątek: Pierwsze urodziny dziecka, na które ludzie w różnym wieku będą przychodzić przez parę godzin. Nikt nie wymaga też zorganizowanych zabaw dla rocznych dzieci.

Prezenty

Czy chciałabyś, aby dziecko dostało mniej zabawek? Zaproponuj książki lub karty podarunkowe do księgarni
Postaraj się nie otwierać prezentów przed wyjściem wszystkich gości, jeśli zaproszonych jest sporo zazdrosnych 2-, 3- i 4-latków. Jeśli ktoś chce zobaczyć, jak maluch otwiera prezent, zróbcie to w oddzielnym pokoju, z dala od gotowych wpaść w histerię dzieci.
Napisz, co kto ci dał (możesz zatrudnić do tego zadania babcię), a potem wyślij wszystkim kartki z podziękowaniem. Wiemy, że to wyzwanie dla każdej zapracowanej mamy, ale goście naprawdę to docenią. Przecież oni też się napracowali, aby wybrać odpowiedni prezent.
Możesz poprosić, aby do prezentów dołączono paragony. To niezbyt subtelny, ale dobry sposób na uniknięcie duplikatów i nieodpowiednich zabawek.

Ciasta i przysmaki


Sekretne ciasto!
Jeden z naszych redaktorów przetestował ten sposób i był bardzo zadowolony z efektu. Aby sprawić, że ciasto z paczki będzie smakowało jakbyś upiekła je samodzielnie, zamiast oleju i 1/3 ilości wody podanej w przepisie, użyj szklanki majonezu. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, wymieszaj majonez z jajkami, a potem dodaj do suchych składników. Jeśli pokryjesz upieczone ciasto domowym maślanym kremem (mleko, masło, wanilia i cukier puder- na opakowaniach cukru często podany jest ten przepis), będzie smakować wyśmienicie!

Ciasto może być zabawą

Przygotuj tacę babeczek lub muffinek. Pokryj je lukrem lub kremem. Ustaw obok różne posypki, kolorowy cukier i małe czekoladki i pozwól dzieciom samodzielnie udekorować smakołyki.

Prezenty dla gości

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty na czyichś przyjęciach bez względu na to, co to będzie- po prostu chcą coś dostać! Nie trać głowy (i pieniędzy) szukając latawców, koszulek lub innych dużych rzeczy. Kup paczkę kolorowej kredy i do każdej torebki włóż parę kawałków związanych wstążką. Dodaj butelkę baniek mydlanych i gotowe! My użyliśmy malutkich wiaderek, ale udekorowane torebki prezentowe też świetnie się sprawdzą.

Z 4-latkami może ci się nie udać uniknąć słodyczy w torebkach dla gości. Dla młodszych gości, możesz kupić paczkę krakersów. Nie zapomnij o takiej samej torebce z prezentami dla jubilata!

Przygotuj jubilata

Bycie gwiazdą imprezy jest trudne. Roczne lub dwuletnie dziecko będzie czuć się przytłoczone wydarzeniem, nawet jeśli wcześniej je przedyskutowaliście. 3- lub 4-latek będzie miał już jakieś oczekiwania. W każdym przypadku porozmawiaj z dzieckiem dzień przed imprezą na temat tego, co się będzie działo: inne dzieci zobaczą jego pokój, będą się bawić jego zabawkami itd. Schowaj szczególnie ważne dla twojego dziecka zabawki, jeśli wiesz, że będzie potrafiło się nimi dzielić. I przypomnij mu, że po wszystkim czeka go nagroda: prezenty!

Niech rozpocznie się zabawa


Już na drugie urodziny dziecka, będziesz musiała przygotować jakieś zabawy. Być może będziesz ich potrzebowała nawet na pierwsze urodziny, jeśli zapraszasz starszych kuzynów jubilata. Oto parę sugestii:
Wymyśl coś na sam początek imprezy, aby rozgrzać maluchy. Możecie pokolorować czapki urodzinowe albo przyklejać naklejki na napis „Sto lat.”
Udekoruj dzieci. Na przykład farbkami do twarzy, zmywalnymi tatuażami lub stempelkami na rękę. Nie wszystkie dzieci to lubią, ale niektóre wręcz uwielbiają. Najlepiej będzie jeśli masz przyjaciela lub jakiegoś nastolatka, który potrafi to robić- może wtedy stworzyć kącik artystyczny, do którego będą mogły przychodzić maluchy.
Urządź poszukiwanie skarbów. Dzieci mogą szukać małych, tanich przedmiotów (wiatraczków, piłeczek) lub czegoś tematycznego (małych dyń). Zimą każde dziecko może dostać rękawiczkę i szukać drugiej pasującej.
Muzyka zawsze działa Niektórzy rodzice wydają po paręset złotych, aby przyszedł do nich animator i zajął się dziećmi. Tańszą opcją będą:
Muzyczne krzesełka bez odpadania. Ustaw kilka krzesełek w rzędzie i przygotuj tyle dziecięcych instrumentów, ilu jest gości. Puść muzykę, podczas której dzieci będą chodziły wokół krzesełek grając na instrumentach. Kiedy zatrzymasz piosenkę, każde dziecko musi odłożyć instrument i wziąć inny. Stop, zamiana.
Taniec rzeźb. Puść muzykę i zachęć dzieci do tańca. Kiedy muzyka przestanie grać, dzieci muszą się zatrzymać w bezruchu. Nikt nie odpada. Po prostu bawcie się, aż dzieci się znudzą.
Muzyczny gorący ziemniak. Usadź dzieci w kole i przekazuj pluszaka, kiedy gra muzyka. Gdy zatrzymasz piosenkę, dziecko, które trzyma zabawkę odpada (i idzie w jakieś ciekawe miejsce). Ostatnie dziecko w grze wygrywa.
Każdy coś dostaje! Jeśli chcesz dawać dzieciom nagrody, upewnij się, że każde dostanie naklejkę lub kotylion za samo uczestnictwo.