6 ŁATWYCH SPOSBÓW JAK OSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE NA PIELUSZKACH I MOKRYCH CHUSTECZKACH

Tak się składa, że pieluszki i mokre chusteczki są po prostu drogie. To irytujące, że musisz wydawać tyle pieniędzy na coś, co po chwili wyląduje w koszu. Tak, wiem, że istnieją materiałowe pieluszki, które podobno zmniejszają koszty, ale jeśli tak, jak ja, po prostu nie możesz się przekonać do wielorazowych pieluszek, nie martw się, jest nadzieja. Bez nadmiernej ilości zachodu, możesz zaoszczędzić pieniądze na jednorazowych pieluszkach, mokrych chusteczkach i obronić się przed bankructwem.

Nie spiesz się ze zmianą rozmiaru
Dlaczego wywołuje to tyle emocji? Im większa pieluszka, tym mniej sztuk mieści się w opakowaniu, zatem jest ono droższe.

Na pieluszkach napisana jest sugerowana waga dziecka dla danego rozmiaru. Odkryłam, że moje dzieci spokojnie mogły nosić inne rozmiary przez dłuższy okres czasu, niż zaleca to opakowanie. Na przykład moja córka waży więcej niż zalecane jest na pieluszkach w rozmiarze 3, jednak wciąż pasują na nią idealnie i nie ma żadnych przecieków. Pozostajemy więc na razie przy tym rozmiarze. Zamiast słuchać opakowań, zmieniamy rozmiar, gdy pieluszki zaczynają przeciekać.

Zwracaj uwagę na to, jak nakładasz pieluszkę
Mówiąc o przeciekających pieluszkach, dzięki temu trikowi będziesz mogła dłużej korzystać z mniejszego rozmiaru. Musisz po prostu uważać podczas przewijania. Jeśli pieluszka przecieka na górze, podciągnij ją z przodu, jeśli bałagan robi się na plecach, podciągnij ją bardziej z tyłu. Macie problem i z przodu i z tyłu? To znak, że czas na kolejny rozmiar pieluszek!

Uważaj na rozmiary opakowań
Zamiast patrzeć na cenę za paczkę, pomyśl o cenie za pieluszkę/ chusteczkę. Rób tak, ponieważ nie wszystkie paczki zawierają tyle samo sztuk. Na przykład chusteczki Pampers Soft Care pakowane są po 72 sztuki, a chusteczki Pampers Sensitive po 64 sztuki. Oba produkty kosztują tyle samo, ale jeśli kupisz większą paczkę, dostaniesz dodatkowe 8 chusteczek, przez co zmniejsza się cena za jedną sztukę.

Podobnie będzie z pieluszkami. Pieluszki „X” w rozmiarze 2 są zapakowane po 42 sztuki, a „Y” w rozmiarze 2 tylko po 36 sztuk. Obie paczki kosztują tyle samo, ale kupując większą paczkę zaoszczędzisz parę złotych.

Zrób zapasy
Kiedy tylko zobaczysz mokre chusteczki lub pieluszki w niższej cenie, jeśli twój budżet na to pozwala, kup je, mimo że nie potrzebujesz ich w tej chwili. Po co płacić pełną cenę za coś, co możesz z łatwością kupić za parę złotych mniej? Zwlekając z kupnem pieluszek do chwili, gdy będziesz musiała je kupić, prawie zawsze przepłacisz.

Podchodzę do gromadzenia zapasów dość poważnie. Kiedy byłam w ciąży z moją córką, zaczęłam kupować pieluszki i mokre chusteczki, kiedy widziałam je w najniższych cenach. Gdy się urodziła, miałam 42 paczki pieluszek i około 30 paczek mokrych chusteczek. Dopiero teraz kończę korzystać z tego, co wtedy kupiłam. Najlepsze jest to, że nadal mogę wyszukiwać pieluszki w najniższych cenach i kupować na zapas. Dzięki temu zaoszczędziłam mnóstwo pieniędzy.

Bądź gotowa na różne marki
Jeśli chcesz zaoszczędzić jak najwięcej, będziesz musiała być gotowa używać tych pieluszek lub chusteczek, które akurat są na przecenie. Bądź gotowa wypróbować inne firmy niż te, których wcześniej używałaś. Często okaże się, że w zasadzie niczym się nie różnią. I chociaż nie jestem fanką marek będących własnością sklepu, czasem i te okazują się zaskakująco dobre.

Kupuj hurtowo
Jeśli nie zamierzasz korzystać z kuponów, najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest kupowanie hurtowo. Na stronach takich jak Amazon istnieją opcje kupna dużych paczek pieluszek i chusteczek w przystępnych cenach. Zakładka Amazon Mom na stronie Amazon pozwala ci zaoszczędzić 20% na wielu markach pieluszek i chusteczek, a także zapewnia darmową dostawę w ciągu 2 dni.